Інтраоральний сканер
Інтраоральний (внутрішньоротовий) сканер — це пристрій, який використовується в стоматології для отримання високоточних 3D цифрових відбитків зубів і структур порожнини рота пацієнта. Перший подібний апарат був створений та презентований у Чикаго у 1989 році. Паралельно аналогічна технологія розроблялася у комерційних масштабах у Європі. Це інноваційний пристрій, який дозволяє всього за кілька десятків секунд отримати дуже точні зображення анатомічних структур ротової порожнини. Пристрій робить сотні фотографій тканин за секунду, які аналізуються програмним забезпеченням з залученням штучного інтелекту і перетворюються в тривимірні, надзвичайно точні зображення зубів, ясен і тканин пародонту, та інших структур ротової порожнини.
З точки зору безпеки, внутрішньоротові сканери розроблені як неінвазивні та безпечні для використання в ротовій порожнині. Вони не випромінюють шкідливого випромінювання та не становлять небезпеки для пацієнтів. Інтраоральні 3D-сканери використовуються у стоматології для діагностики та відновлення зубного ряду та точного підбору кольору і відтінку. При цьому пристрій може бути корисним у різних розділах стоматології: хірургії, протезуванні, ортопедії.
3D-моделі, отримані за допомогою знімків, зроблених внутрішньоротовим сканером, можуть застосовуватись для реставрації, створення хірургічних шаблонів для імплантації, прототипів, нестандартних деталей для протезування, візуалізації тимчасових та ортодонтичних конструкцій.
У клініці Digital smile design ми використовуємо передові технології для комфорту наших пацієнтів.
3D сканування зубів - це відносно новий етап в стоматології, який відкриває багато можливостей для лікування. Сканер виконує сотні фотографій в секунду і збирає все в єдину 3Д модель, що дозволяє дуже точно перенести форму та колір зубів і слизової оболонки порожнини рота з подальшим друком моделей та конструкцій.
Переваги сканування:
1. обов’язкова ізоляція робочого поля оптрагейтом, що дозволяє виконати процедуру швидко і комфортно.
2. це порятунок для пацієнтів з вираженим блювотним рефлексом та обмеженням відкриття щелепи, адже сканер майже не торкається язика і зубів.
3. швидкість виконання процедури. Сканування займає 10–15 хвилин і результат відразу виводиться на монітор.
4. контроль якості - лікар відразу бачить результат сканування, якщо є неточність, ділянку можна вирізати і ще раз досканувати, не використовуючи відбиткові матеріали.
5. збереження повної цифрової інформації на сервері (до, під час та кінцевого результату) з можливістю аналізу та відтворення даних в будь-який час.
5. швидкість виконання готової конструкції - відсканований файл передається в лабораторію миттєво і запускається процес виконання роботи.
6. процедура безпечна і комфортна для пацієнтів з брекетами, імплантами, вагітних та людей з психічними вадами.
7. планування - після сканування і цифрового моделювання , пацієнт може побачити майбутню роботу і, якщо є така можливість, внести корективи в залежності від побажань.